Sun Tzu - Savaş Sanatı  

  RSS

Aristoplat
(@aristoplat)
Bakteri
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 55
23/04/2018 2:48 pm  

Kitap aslında savaş stratejileri üzerine yazılmış.ama okuyan insana psikoloji üzerine deneyim kazandırabilir. Yaşamış bir komutan olan Sun Tzu veya Sun tzi orduyu sıradışı taktiklerle donatmıştir.


CevapAlıntıla
Argon
(@argon)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 7
24/04/2018 12:04 pm  

Bir muharip subay değilseniz Tzu'nun neleri özetlediğini anlamak güç olacaktır. Bu nedenle Sun Tzu'nun savaş sanatını emekli general Osman Pamukoğlu'ndan okuyabilirsiniz.

İnkılap yayınlarından çıktı kitabı.


Aristoplat beğendi
CevapAlıntıla
aylakadam
(@aylakadam)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 33
18/05/2018 12:05 pm  

...Düşman askerleri mızraklarına yaslanıyorsa aç kalmış demektir; kuyudan çektikleri suyu paylaşamıyorlarsa susamışlar demektir; avantajı görmelerine rağmen saldırmıyorlarsa yorgundurlar; [kamplarında] kuşlar toplanmışsa orası boşaltılmış demektir; gece konakladıkları yerden bağrışmalar geliyorsa korktuklarındandır; düşman ordusu içinde kargaşa varsa komutanı tanımıyorlar demektir; bayrak ve flamaları birbirine karışmışsa birliklerinin kargaşa içinde olduğunun göstergesidir; subayları çabuk kızıyor ve sinirliyse savaştan usanmış olmalarının göstergesidir; atlarını tahılla besliyor ve hayvanlarını kesip yiyorlarsa, kap kacağı topluyorlarsa kesinlikle kamplarına geri dönmeyecekler ve ani bir saldırıya geçeceklerdir...

Gerçekten etkileyici bir kitap. 


Aristoplat beğendi
CevapAlıntıla
Share:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol