Campbell Biyoloji (9.Baskıdan Çeviri)  

  RSS

Özgür A.
(@freiheit)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 3
22/04/2018 8:49 pm  

Dünyaca ünlü Genel Biyoloji adına akademik bir ders kitabı olarak sınıflandırılabilir. Kitap genelde konuların anlatımında evrimi odak olarak gösterir. Her konunun sonunda evrimle olan bağlantısını irdeler. Ayrıca interaktif öğrenim amacıyla da MasteringBiology altyapısını kullanır. Konu sonu testlerinde veya kavram başlıklarının sonunda değerlendirme amacıyla bu sisteme girilmesini isteyerek animasyonları vb. gösterir. 

Bunun yanında kitap , konuları anlatırken , yeni biyoloji buluşlarını gösteren ve bazı konuyla ilgili deneylerin yapılış aşamalarını anlatan kutular içinde bilgiler gösterir.

Genel biyolojiye dair temel başlıkları içerir : Yaşamın Kimyası , Hücre , Genetik , Evrim ,Çeşitlilik , Bitki , Hayvan , Ekoloji üniteleri ve bunların alt başlıkları.

Kitabın bir yönü de , konulararası bağlantı kurdurmasıdır. Kavram sorularında başka konulara dikkat çekebilir.

Orijinal baskıyı Pearson yaparken(Güncel baskı 12.baskı'dır.) , Türkiyede çoğu kaynağı türkçeleştiren Palme basmaktadır.(9.Baskı Çevirisinde fazla baskı hataları ve çevirilmemiş kısımlar görmüştüm , ama çevirinin son yayımında -2018- bazı hatalar kaldırılmış gözüküyor.)


CevapAlıntıla
aylakadam
(@aylakadam)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 33
24/04/2018 7:21 am  

12. sınıftayken biyoloji öğretmenime musallat olmamı sağlayan kitap... Öyle bir kitap ki bu, biyolojiye olan açlığınızı tamamıyla gideriyor. Biyolojide uzman olduğumu söylemiyorum fakat biyolojiye ilgi duyuyorsanız, içinde kaybolmanız olası, tavsiye ederim.


CevapAlıntıla
Share:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol