Akademik Makale Tartismasi  

  RSS

Ezgi Altinisik
(@ezgi)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 4
21/05/2018 3:18 pm  

Herkese merhaba!

Akademik makale tartismalari bilimin bircok alaninda olmazsa olmaz konulardan biri. Biz de burada kendi "journal club"imizi olusturabiliriz. Elbette herkesin katkisina acik olmakla beraber, ozellikle yuksek lisans-doktora ogrencilerinin akademik ilerlemesine de bunun katki saglayacagini dusunuyorum. Bu amacla siz de ilgilenebilecek kisileri foruma davet ederseniz hem tartismalarin verimi artar, hem de farkli kisilerin bakis acilari ve deneyimleri bircok konuyu daha eglenceli hale getirir. Biraz zaman gectikten sonra verimli olduguna inandigimiz tartismalari toparlayip farkli platformlarda yayinlayabiliriz. 

Umuyorum bol katilimli ve eglenceli bir platform olusturmamiz mumkun olur. 

Sevgiler.


CevapAlıntıla
Darcy-Weisbach
(@kamisliumut)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 1
21/05/2018 10:20 pm  

Merhaba,

Böyle bir çalışma isteğinizi portala yazmanızı çok önemli buluyorum.
Evrimsel biyoloji ile ilgili önerdiğiniz bir makale varsa paylaşırsanız sevinirim. Benim gibi evrimsel biyolojiye ilgi duyan ve akademik makale okumak isteyen arkadaşlar içinde böyle önerilerin çok yararlı olacağını düşünüyorum.Bilim camiasında çok atıf alan bir makale, ilgilendiği konunun önemli bir kilometre taşı oluyor. Akademik makale okuma üzerine iyi bir başlangıç olacak bir makale öneriniz var mıdır? Var ise doi paylaşırsanız çok sevinirim. Hem böylece bahsettiğiniz "journal club" için önemli bir kılavuz adımı atmış olursunuz. 

Teşekkürler,

İyi çalışmalar.

 


CevapAlıntıla
Ksiren
(@ksiren)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 1
21/05/2018 11:35 pm  

Ben de varım. 

Akademik makalelerin metodlarını, yazarların çıkar ilişkilerini, kullanılan kaynaklarla uyumunu, çıkarılan sonuçların gözlemlere uyumunu, veriler veya sonuçlarla çelişen diğer makaleleri vs vs tartışmak çok keyifli olabilir. 


CevapAlıntıla
Ezgi Altinisik
(@ezgi)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 4
21/05/2018 11:52 pm  

Yorumlariniz icin tesekkurler. Bu forum altinda yakin bir zamanda -en azindan kendi alanimla ilgili olan- makaleleri paylasip tartismaya acacagim. Farkli alanlardan arkadaslar da benzer bir yol izleyebilir. Boylece evrimsel biyolojinin farkli alanlarindan tartismalar yurutmus oluruz. 


CevapAlıntıla
Share:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol