İlk Grup Okuma Kitabımız ''Bebeklerin Ahlaki Yaşamı'' Hakkında Duyuru  

  RSS

Evrim Ağacı Yönetici
(@evrimagaciyonetim)
Yönetici Admin
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 23
24/04/2018 12:34 am  

Selamlar arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Mayıs ayı için seçtiğimiz kitap, Dr. Paul Bloom'un Bebeklerin Ahlaki Yaşamı isimli kitabı. Biz bu kitabı seçtiğimizde en azından birkaç sitede bulunabiliyordu; ancak videoyu hazırlayıp, gerekli altyapıyı sağlayana kadar geçen birkaç haftada, var olan satış noktalarında da tükenmiş. Bizim bu kitabı seçtiğimizi ilan etmemizden sadece birkaç saat sonra da, geriye kalan 2 satış noktası olan GittiGidiyor ve NadirKitap üzerinde de bu kopyalar tükendi. Halen Ankara'daki Milli Kütüphane veya üniversite kütüphanelerinde bulmak mümkün; ancak internetten veya kitabevlerinden almak pek mümkün olmayacak gibi duruyor. Eğer dilerseniz, Amazon üzerinden İngilizce e-kitabını edinebilirsiniz.

 

Bebeklerin Ahlaki Yaşamı İptal Mi?

Hayır! Mayıs ayı için kitabımız halen aynı: Bebeklerin Ahlaki Yaşamı. Eğer kitap halihazırda elinizde varsa veya edinebildiyseniz, hep birlikte okuyacağız ve tartışmalarımızı yapacağız. Bunların diğer kişilerin fikirlerini olgunlaştırmasına da katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

 

Kitabı Edinemeyenler Ne Yapacak?

İlk kitabı edinemezseniz hiç üzülmeyin! Size 2 tavsiyemiz var:

Bu kitap, evrimsel biyolojinin "ahlak" gibi bilimin sınırları dışında kaldığı iddia edilen bir konuya doğrudan doğruya giriş yapması bakımından öylesine önemli bir yere sahipti ki, Türkiye'deki bilim siteleri de bu konuyu ele alan yazılar yazdılar. Biri, bizim bir üniversite dersi için hazırladığımız şu inceleme yazısı. İkincisi ise Açık Bilim'in yazdığı şu inceleme. Bunları okuyarak bile tartışmaya dahil olabilirsiniz!

Diğer tavsiyemiz ise, sıradaki iki kitabımız olan Evrim: Kullanım Kılavuzu ve Hayvanlar Ne İster isimli kitapları bir an önce edinmeniz. Böylece bu kitapları okumaya 1 ay fazladan zaman bulabilirsiniz! Kulübe hangi noktada katıldığınız hiç önemli değil! Önemli olan bir noktada başlamak ve aktif olarak kitapları okuyarak tartışmalarda yer almak.

 

Tartışmalar Nasıl Yapılacak?

Bu konuyu halen değerlendiriyoruz. Şuradaki forum başlığına gidip, en etkili yöntemin ne olduğunu düşündüğünüzü bizimle paylaşın! 🙂

 

Herkese ilgisi için sonsuz teşekkürler.


Siladamla ve winter Swan beğendi
CevapAlıntıla
Arda Keleş
(@ardakeles)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 1
28/04/2018 1:26 pm  

Kitabı edinemeyenler için çok faydalı olur bu yazılar. Teşekkürler!  👍 


Thad beğendi
CevapAlıntıla
Thad
 Thad
(@ogzhntutucu)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 2
06/05/2018 5:11 pm  

🙁


CevapAlıntıla
Share:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol