Bilim kurgu Kitap ve dizi öneri Postu  

  RSS

Inverse Function
(@rockhardey54)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 1
07/05/2018 6:54 pm  

Önermek isteyen ve konu başlığına ilgili olan herkesin okumasını-izlemesini veya dinlemesini gerektiğini düşündüğünüz kitap film dizi ve hatta bu temalı şarkılar için bir öneri postu açıyorum. İsteyen kısaca tanıta da bilir.Başlangıcı da ben yapayim. 


  • Kitap: Hitchhikers Guide to Galaxy  - Otostopçunun Galaksi Rehberi, konu baya geniş, burada anlatılacak gibi değil ama ilgiliyseniz kesinlikle okumanız gereken bir başyapıt.
  • Dizi: Westworld - Yapay zekanın geliştiği ve androidlerin insan olup olmayacağı arasında ki farkı koyamayacağınız yakın gelecek 2050~ lerde geçen, yarı distopik, yarı ütopik anlayana felsefik, anlamayanında sıkılmaması için arada burada aksiyonlu yapıya sahip müthiş bir başyapıt. Şuana kadar izlediğim en güzel bilim kurgu dizisidir. Barış Özcanı bilirsiniz, sanırım bir ara bu konu üzerinde bir video çekmişti. Eğer başlamadan daha derin bir fikir elde etmek istiyorsanız (ki sizi anlarım, ilk ve son bölümleri 1 saatten uzun olabiliyor) izleyebileceğiniz bir video. 
  • Şarkı: Zager ve Evans: In the Year 2525 , Gelecekte ki insanlar üzerine oluşan tahminlere karşı yapılmış lyric odaklı bir şarkıdır, şöyle link bırakayim; CevapAlıntıla
Share:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol