Deitel - C ile Programlama  

  RSS

Özgür A.
(@freiheit)
Koaservat
Katılım: 1 sene önce
Paylaşımlar: 3
22/04/2018 9:08 pm  

Deitel'in "C How to Program" kitabının türkçesi olup , C ve C'ye C++'ın eklediği konuları da içeren kapsamlı C eğitim kitabıdır. Palme Yayıncılıktan basılan 7.Baskısı mevcuttur. Kitap içerisinde Bilgisayar Biliminin temel kavramlarından kısaca bahsederek C'nin içeriğine giriş yapılır , Pointers - Structures gibi konular da dahil C++ ile nesne yönelimli programlamaya kadar gidilir(OOP).

Kitapta güzel bulduğum alanlardan ve kitabın güzel kısımlarına örnek verebileceğim noktası ise "Yaygın Programlama Hataları" , "Yazılım Mühendisliği Gözlemi" gibi ipuçlarının yeraldığı bölümleri ve "Güvenli C Programlama" kısmıyla kodun güvenliğini sağlayıcı bilgileri vermesidir.

C'ye yeni başlayanların kullanabileceği(Vaktiniz varsa temelden bilgi edininiz , kitaba direkt başlangıç biraz yorabilir) , bunun yanında C bilgisini ilerletmek isteyenlerin de kullanabileceği güzel bir kaynaktır. Konuların sonunda alıştırma ve sorular da mevcuttur , birkaç sorusunda doğa , çevre vb. konularla ilgili güncel çalışmalara dayanan basit programlama soruları da barındırır.


SoloSapiens beğendi
CevapAlıntıla
Share:
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol